Online Vadi | Online dünyadan Haberler

E-Game Show Oyun Fuarı 2-5 Haziranda

E-Game Show Oyun Fuarı

Bu sene ikincisi düzenlenecek olan e-game show oyun fuarı bu sene renkli geçecek gibi görünüyor. birbirinden eğlenceli aktiviteler, olmazsa olmaz cosplayler, yarışmalar ile katılımcılar keyifli saatler geçirecek gibi. Diğer oyun fuarlarının aksine yaz ayını tercih eden e-game hem yazı hemde tatilleri değerlendirmek istiyor gibi.

2-5 Haziran 2016 tarihlerinde Congresium Ankara’da gerçekleşecek fuarımızda elektronik oyun konusunda yaratıcı bir fikri, bir projesi ya da aracı olan ve bunu piyasa içerisinde değerlendirmeyi düşünen ancak gerçekleştirebilmek için desteğe ihtiyacı olan amatör ya da profesyonel kişi, kurum ya da kuruluşlara bu alana yatırım yapmayı düşünen girişimcileri bir araya getirmeyi hedeflemektedir. Fuarda yeni teknolojiler, mobil ve sosyal bilgisayarlar, video oyun konsolları, taşınabilir sistemler sergilenecektir. Ayrıca Ülkeler için Pavillionlar organize edilecektir. Olması planlanan ülkeler ise Kore, Hindistan, Lüksemburg, Almanya ve Çin.

TOGED (Türkiye Dijital Oyun Geliştiricileri Derneği), ODTÜ Teknokent ve Ankara Kalkınma Ajansı’nın da katkılarıyla fuarımız profesyonel ve amatör oyun geliştiricileri, oyuncuları, yeni projeleri ile birbirinden değerli fikirlerin bir araya gelmesini sağlamaktadır. Tüm oyun severler için Dijital Oyunlar Federasyonu ve ESL iş birliği ile dünyaca ünlü oyunların turnuvaları yapılacak olup, Riot Games Türkiye iş birliği ile League of Legends Üniversiteler Ligi (Unilig) Finali de fuarımızda gerçekleşecektir.

E-GameShow Türkiye’nin ve Avrasya olarak adlandırılan geniş coğrafyanın en büyük ve en nitelikli oyun fuarı olmaya adaydır. Bir yandan Türkiye oyun pazarının dünya ya açılması hedeflenirken diğer yandan işbirliği ortamının geliştirilmesi amacıyla büyük oyun üreticilerinin bu fuarda yer alması hedeflenmiştir.

2015 yılında düzlenen fuar 20.000 katılımcıyla gerçekleştirilmiştir. Bu yıl fuarımız 100.000 katılımcıyı hedeflemektedir.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]Ankara Kalkınma Ajansı ile İş Birliği [/box]

2-636x301

E-GameShow Oyun Yazılımları ve Donanımları Fuarı 2016 yılına Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği ile birlikte damga vurmaya hazırlanıyor. “Yaşamın sırrı oyunda gizli” düsturuyla yola çıkan E-Gameshow, dijital oyun konusunda yaratıcı bir fikri ya da projesi olan ve bunun için desteğe ihtiyacı olan amatör ya da profesyonel kişi, kurum ya da kuruluşlar ile bu alana yatırım yapmayı düşünen girişimcileri bir araya getirmeyi hedefliyor.

Ankara Kalkınma Ajansı’nın destekleri ile birlikte bağımsız oyun geliştiricileri için bedava stand alanı sağlanacak. TOGED ( Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği ) web sitesi üzerinden bağımsız geliştiriciler başvurularını yapabilirler.

Geliştirdikleri oyunu fuarda sergileme fırsatı yakalayacak olan bağımsız oyun geliştiricileri için tek yapmaları gereken aşağıdaki bağlantıya tıklayıp başvuru yapmak.

http://gelistirici.toged.org/e-gameshow-ucretsiz-stand-basvurusu/

02-05 Haziran 2016 tarihinde Ankara ATO Congresium’da gerçekleşecek olan fuarda sizlerde geliştirdiğiniz oyunları sergileyebilirsiniz.

Tarih : 2-5 Haziran

Yer :  Ato Congresium /  Ankara

Adres: Söğütözü Cd. No:1, 06510 Çankaya

Organizasyon : Atis Fuarcılık

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

X