Online Vadi | Online dünyadan Haberler

Karanlık Işık Online

Karanlık Işık OnlineUzun bir süredir facebook üzerinden reklamlarına denk geldiğim bir oyun karanlık ışık Stark interaktif teknoloji şirketi tarafından türkçe olarak oynayatılan karanlık ışık oyunu online rol yapma oyunu piyasa da bulunan bir çok online oyun gibi görevler, itemler, ek sahneler gibi bölümlerden oluşmakta. Karanlık ateş deyince aklıma daha önceleri okuduğum bir kitap geldi aslında. Lesley Livingston tarafından yazılmış bir kitaptı her neyse konuyu çok fazla dağıtmadan oyunumuza dönelim.

Oyuna başlarken size ilk olarak 2 farklı ırk sunuluyor. Bu ırklardan birisini seçmelisiniz. Daha sonra ise karakter seçme ekranına giriş yapıyorsunuz. Oyunda savaşçı, kılıçcı ve elemental yani bizim bildiğimiz adıyla büyücü bulunuyor. Karakterimizi seçerek adımızı belirledikten sonra artık oyuna girmiş oluyoruz. Bundan sonra yapmamız gerekenler ise tamamen MMORPG oyunlarındaki gibi. Size verilen görevleri yaparak seviye atlayacak ve değerli eşyaları toplayarak karakterinizi güçlendireceksiniz.

Çılgın savaşçı adından anlayacağınız üzere defans odaklı bir karakter. Bayan ve erkek olmak üzere 2 karakterden oluşmakta.

Karanlık kılıç çift kılıç kullanan aslında diğer bir adıyla suikastçi olarak düşünebiliriz.

Elemantalist aslında bildiğimiz büyücü diyebiliriz.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]Oyun İçi[/box]

Oyun basit bir tarayıcı oyunu olduğu için zorlanmadan kolay bir şekilde oyunu oynayabiliyorsunuz. Ayrıca oyunun çok yüksek dosya indirme boyutları olmadığı için internetinizin kotasını da zorlamıyor. Oyuna başladığınızda ise ilk başlarda oyun otomatik olarak sizi yönlendirecek. Bu sayede ne yapmanız gerektiğini ve nereye gideceğinizi biliyorsunuz. Karanlık Işık (Gamesdom) oyunundaki amacınız karakterinizin biran önce güçlenmesini sağlamak. Bunun içinde karakterinize seviye atlatmanız gerekiyor. Seviye atlamak için oyunda onlarca farklı görev bulunuyor. Bu görevleri yapmak için haritalar arasında geçiş yapıyorsunuz. Geçişlerinizi yaptıkça da yeni görevleri tamamlıyor ve yeni hediyeler kazanıyorsunuz.

Oyun tarafından belirli görevlerle verilen pet sistemi, binek sistemi gibi bir çok + özellik olması pet binek ve diğer oyun itemlerinin gelişmiş hallerini de yapabilmektesiniz. Oyun sizleri her görevde farklı haritalara göndermekte becerileri geliştirmek itemleri bineği ya da petleri geliştirmek bu görevlere bağlı tabi ki mağaza sayesinde hızlıca yapmakta mümkün.

Zengin etkinlikler ile online ödülleri, seviye ödülleri  ve daha bir çok ödülleri ile oyuncuyu cezbedecek özelliklere sahip piyasa da binlerce lira harcanan oyunlar ile kıyaslandığında market fiyatları oldukça düşük buna göre piyasa da bulunan bir çok oyuna göre üçte bir fiyatlara sahip olduğunu da söyleyelim.

Bir çok ödeme kanalı ile de oldukça basit bir şekilde oyun parası almanız mümkün.

Oyun ilerledikçe bir çok özelliği daha beraberinde getiriyor. 3 karakterden bir tanesi ile efsane olmaya çalışırken şansa bağlı olarak görevlerden yüksek kalite ekipmanları da elde etme şansınız oldukça yüksek.

Zamanlanmış etkinlik görevlerini de takip ederek zengin ödülleri elde etmeniz oldukça mümkün.

Oyunda birleşme modu adı altında görünen bir başka özellikte oldukça iyi

karakter1

Yukarıda gördüğümüz karakterimizin normal hali birleşme modu aktif edildiğinde ise

karakter2

Yukarı da birleşme modu aktifken ki görüntü karakter ve pet birleşmesi ile ortaya çıkan görüntü  bu şekilde.

Çok fazla bilgi vermeyelim biraz da kendiniz keşfedin görün demek daha iyi olacaktır. Dediğimiz gibi piyasa da bir çok oyuna rakip olacak bir oyun olduğunu söyleyebiliriz.

 

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]Tanıtım Videosu[/box]

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=8MaugbKSGOE[/embedyt]

Oyun tamamen türkçe olup türkçe desteğini de forum üzerinden alabilirsiniz. Ayrıca QQ messenger destek kanalı da mevcut.

QQ messenger destek numarası : 521863708

Resmi Web sitesi : Resmi Web sitesi

Türkçe web : Türkçe Web Sitesi

Destek Forum : Destek Forumu

Facebook Sayfası : Facebook Sayfası

Gerekli iletilşim bilgileri de belirtildiğine göre yazımızı da burada son verebiliriz. Oyun hakkında sormak istediklerinizi yorum atarak sorabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

X