Oyunlar – OnlineVadi | Online Dünyaya Dair Herşey http://onlinevadi.com Online Vadi | Online dünyadan Haberler Sun, 21 May 2017 17:36:19 +0000 tr-TR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.7.5 https://i2.wp.com/onlinevadi.com/wp-content/uploads/2017/05/faviconvadi.png?fit=32%2C30 Oyunlar – OnlineVadi | Online Dünyaya Dair Herşey http://onlinevadi.com 32 32 Metin2 Özlem bitti yeni server açıldı. http://onlinevadi.com/oyunlar/metin2-ozlem-bitti-yeni-server-acildi.html http://onlinevadi.com/oyunlar/metin2-ozlem-bitti-yeni-server-acildi.html#respond Mon, 08 May 2017 18:01:10 +0000 http://onlinevadi.com/?p=4651 Metin2 Özlem bitti yeni server açıldı. Evet arkadaşlar her kesin bilip sevdiği ama serverlar eski olduğundan fark olduğundan oynayamadığı hasret kaldığı gözde oyunlardan ”Metin2” yeni serveri ile hasretlere son veriyor.Bugün itibari ile açılan serverla bütün oyuncular geri dönüyor.Sizlerde bu fırsatı kaçırmayıp başında değerlendirip katılmayı ihmal etmeyin. Oyunu indirme linki https://tr.metin2.gameforge.com/main/download Kayıt olma linki https://tr.metin2.gameforge.com/landing?kid=a-02014-02214-1105-b350718b Tanıtım […]

Metin2 Özlem bitti yeni server açıldı. yazısı ilk önce OnlineVadi | Online Dünyaya Dair Herşey üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Metin2 Özlem bitti yeni server açıldı.

Evet arkadaşlar her kesin bilip sevdiği ama serverlar eski olduğundan fark olduğundan oynayamadığı hasret kaldığı gözde oyunlardan ”Metin2” yeni serveri ile hasretlere son veriyor.Bugün itibari ile açılan serverla bütün oyuncular geri dönüyor.Sizlerde bu fırsatı kaçırmayıp başında değerlendirip katılmayı ihmal etmeyin.

Oyunu indirme linki
https://tr.metin2.gameforge.com/main/download

Kayıt olma linki
https://tr.metin2.gameforge.com/landing?kid=a-02014-02214-1105-b350718b

Tanıtım Videosu

 

Metin2 Özlem bitti yeni server açıldı. yazısı ilk önce OnlineVadi | Online Dünyaya Dair Herşey üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://onlinevadi.com/oyunlar/metin2-ozlem-bitti-yeni-server-acildi.html/feed 0
Call of Duty Ghost 2 Sistem Gereksinimleri ve Çıkış Tarihi http://onlinevadi.com/oyunlar/pc-oyunlari/call-of-duty-ghost-2-sistem-gereksinimleri-cikis-tarihi.html http://onlinevadi.com/oyunlar/pc-oyunlari/call-of-duty-ghost-2-sistem-gereksinimleri-cikis-tarihi.html#respond Tue, 11 Apr 2017 09:34:33 +0000 http://onlinevadi.com/?p=4600 Call of Duty Ghost 2 Sistem Gereksinimleri ve Çıkış Tarihi Hız kesmeden 2 büyük oyunu birden piyasaya Sürmeye Hazırlanan oyun şirketi call of duty 2. dünya savaşından sonra merakla beklenen ghost 2 içinde düğmeye bastı 2017 son aylarında çıkacak olacak call of duty 2. dünya savaşından bir kaç sonra yani 2018 başlarında raflar da yerini […]

Call of Duty Ghost 2 Sistem Gereksinimleri ve Çıkış Tarihi yazısı ilk önce OnlineVadi | Online Dünyaya Dair Herşey üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Call of Duty Ghost 2 Sistem Gereksinimleri ve Çıkış Tarihi

Hız kesmeden 2 büyük oyunu birden piyasaya Sürmeye Hazırlanan oyun şirketi call of duty 2. dünya savaşından sonra merakla beklenen ghost 2 içinde düğmeye bastı 2017 son aylarında çıkacak olacak call of duty 2. dünya savaşından bir kaç sonra yani 2018 başlarında raflar da yerini almaya başlayacak ghost 2 ise bir çok teste tabi tutulmuş ve geçer notu almış.

Bilgisayar, Xbox ve playstation için gelecek oyunun bilgisayar için istemiş olduğu sistem gereksinimleri şöyle.

Call of Duty Ghost 2 Minimum sistem gereksinimleri.

 • İşlemci : Core i3-530 2.9GHz

 • Ekran Kartı : GeForce GTX 470

 • Ram : 6 GB

 • Vram : 1.25 GB

 • Directx : 11

 • HDD : 60 GB

 • İşletim sistemi : Win 7 64Bit

AMD Sistem

 • İşlemci : Phenom II X4 810

 • Ekran Kartı : Radeon HD 6970

 • Ram : 6 Gb

 • Vram : 1.25GB

 • İşletim Sistemi : Windows 7 64 bit

 • DirectX : 11

 • HDD : 60 Gb Boş alan

Call of Duty severlerin merakla bekleyeceği bir oyun olduğunu düşünüyoruz. Ayrıca Yukarı da ki sistem Minimum istediğidir. Testler de en iyi fps değeri GTX 970 ile görülmüş.

Call of Duty Ghost 2 Sistem Gereksinimleri ve Çıkış Tarihi yazısı ilk önce OnlineVadi | Online Dünyaya Dair Herşey üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://onlinevadi.com/oyunlar/pc-oyunlari/call-of-duty-ghost-2-sistem-gereksinimleri-cikis-tarihi.html/feed 0
Call of Duty 2. Dünya Savaşı Sistem Gereksinimleri Belli Oldu http://onlinevadi.com/oyunlar/pc-oyunlari/call-of-duty-2-dunya-savasi-sistem-gereksinimleri-belli-oldu.html http://onlinevadi.com/oyunlar/pc-oyunlari/call-of-duty-2-dunya-savasi-sistem-gereksinimleri-belli-oldu.html#respond Mon, 10 Apr 2017 11:18:47 +0000 http://onlinevadi.com/?p=4595 Call of Duty 2. Dünya Savaşı Sistem Gereksinimleri Belli Oldu   Herkesin hayran olduğu savaş oyunlarının aksiyon dolu oyunu call of duty merakla beklenen yeni oyununu duyurmuştu. 2. Dünya savaşı adında ki oyunun çıkış tarihi ve sistem gereksinimleri belli oldu. Klasik olarak başlayan m2 tüfeklerinde son oyunlarında teknolojik silahlara giden call of duty başladığı noktaya […]

Call of Duty 2. Dünya Savaşı Sistem Gereksinimleri Belli Oldu yazısı ilk önce OnlineVadi | Online Dünyaya Dair Herşey üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Call of Duty 2. Dünya Savaşı Sistem Gereksinimleri Belli Oldu

 

Herkesin hayran olduğu savaş oyunlarının aksiyon dolu oyunu call of duty merakla beklenen yeni oyununu duyurmuştu. 2. Dünya savaşı adında ki oyunun çıkış tarihi ve sistem gereksinimleri belli oldu.

Klasik olarak başlayan m2 tüfeklerinde son oyunlarında teknolojik silahlara giden call of duty başladığı noktaya geri dönüyor bu oyunla beraber.

Bildiğimiz üzere battfield’e yerini kaptırmak istemeyen cod biraz geç kaldı battfield 1 ile büyük çıkış yakalayan oyuna karşı müdahale olarak gelen call of duty 2 dünya savaşın da bakalım bizleri neler bekliyor olacak.

Çok fazla detay vermeden gerekli bilgileri de ekleyelim.

Beklenen Çıkış Tatihi

Kasım 2017

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşlemci :  Core i3-530 2.9GHz

 • Ekran Kartı : GeForce GTX 470

 • Ram : 6 GB

 • VRam : 1.25

 • İşletim sistemi : Windows 7 64bit (minimum)

 • Direct X : 11

 • HDD : 60GB

AMD Sistem

 • İşlemci : Phenom II X4 810

 • Ekran Kartı : Radeon HD 6970

 • Ram : 6 GB

 • Vram : 1.25

 • İşletim Sistemi : Windows 7 64bit ( minimum)

 • direct X : 11

 • HDD : 60 GB Boş alan

 

Slayt gösterisini görüntülemek için tıklayın.

 

 

Call of Duty 2. Dünya Savaşı Sistem Gereksinimleri Belli Oldu yazısı ilk önce OnlineVadi | Online Dünyaya Dair Herşey üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://onlinevadi.com/oyunlar/pc-oyunlari/call-of-duty-2-dunya-savasi-sistem-gereksinimleri-belli-oldu.html/feed 0
Destiny 2 Bilgisayar Versiyonu Geliyor http://onlinevadi.com/oyunlar/pc-oyunlari/destiny-2-bilgisayar-versiyonu-geliyor.html http://onlinevadi.com/oyunlar/pc-oyunlari/destiny-2-bilgisayar-versiyonu-geliyor.html#respond Fri, 31 Mar 2017 12:11:36 +0000 http://onlinevadi.com/?p=4553 Destiny 2 Bilgisayar Versiyonu Geliyor   Destiny 2 severleri sevindirecek haber geldi Destiny 2 2017 yılı için de bilgisayar versiyonu ile oyun severlerle bulaşacak. Gelir mi gelmez mi diye tartışmalar sürerken tartışmaları bitirecek açıklama Bungie şirketinden geldi. Destiny 2  Eylül ayında oyuncularla. Bilgisayar versiyonunda ilk oyundan bazı detaylara da yer verilmiş  bir çok sahne de bunları da […]

Destiny 2 Bilgisayar Versiyonu Geliyor yazısı ilk önce OnlineVadi | Online Dünyaya Dair Herşey üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Destiny 2 Bilgisayar Versiyonu Geliyor

 

Destiny 2 severleri sevindirecek haber geldi Destiny 2 2017 yılı için de bilgisayar versiyonu ile oyun severlerle bulaşacak.

Gelir mi gelmez mi diye tartışmalar sürerken tartışmaları bitirecek açıklama Bungie şirketinden geldi. Destiny 2  Eylül ayında oyuncularla.

Bilgisayar versiyonunda ilk oyundan bazı detaylara da yer verilmiş  bir çok sahne de bunları da göreceğiz.

Konsol sürümünün dışında  net olmasa da dolaylı yoldan yeni bir hikaye modu olacağının da sinyali var gibi.

8 Eylül 2017 tarihinde satışa çıkacak oyunun şimdiden amazon üzerinden ön siparişe açılmış Türkiye de ne zaman satılacağı ise merak konusu.

 

Amazon’da Ön İzle

 

Destiny game tarafından 30 mart Tarihinde yayınlanan trailer

Destiny 2 Bilgisayar Versiyonu Geliyor yazısı ilk önce OnlineVadi | Online Dünyaya Dair Herşey üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://onlinevadi.com/oyunlar/pc-oyunlari/destiny-2-bilgisayar-versiyonu-geliyor.html/feed 0
Legacy Of Discord Artık Türkçe http://onlinevadi.com/oyunlar/mobil-oyunlar/legacy-of-discord-artik-turkce.html http://onlinevadi.com/oyunlar/mobil-oyunlar/legacy-of-discord-artik-turkce.html#comments Thu, 23 Feb 2017 13:03:18 +0000 http://onlinevadi.com/?p=4449 Legacy Of Discord Artık Türkçe Kısa bir süre önce tanıtımını yazdığımız legacy of discord yaptığı güncelleme ile çoklu dil seçeneğini getirdi. Orjinalde ingilizce olan oyuna Türkçe başta olmak üzere japonca, çince, isponyolca, portekizce, almanca, fransızca, italyanca, rusça, Endonezce ve lehçe olmak üzere geniş bir yelpazeye uzandı.Diller henüz beta da olduğu için oyuna girerken farklı diller kaşınıza […]

Legacy Of Discord Artık Türkçe yazısı ilk önce OnlineVadi | Online Dünyaya Dair Herşey üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Legacy Of Discord Artık Türkçe

Kısa bir süre önce tanıtımını yazdığımız legacy of discord yaptığı güncelleme ile çoklu dil seçeneğini getirdi. Orjinalde ingilizce olan oyuna Türkçe başta olmak üzere japonca, çince, isponyolca, portekizce, almanca, fransızca, italyanca, rusça, Endonezce ve lehçe olmak üzere geniş bir yelpazeye uzandı.Diller henüz beta da olduğu için oyuna girerken farklı diller kaşınıza çıkabilir.

Değiştirmek için aşağıdaki resimleri kontrol ediniz.

Yukarı da ki resim de kırmızı kutu içine alınmış butona tıklıyoruz.

Daha sonra açılan kısımda yine kırmızı içine aldığımız kutuda ki butona tıkladığımız bir yan penere açılacak burada dünya simgesini göreceksiniz o simgeye tıklayıp dil seçeneklerinden Türkçeyi seçmeniz yeterli olacaktır. Artık oyunun Türkçe tadını çıkartabilirsiniz.

yaklaşık 6 gündür test ettiğimiz oyunda oldukça eğlenceli ve insanı sıkmayan görevler ile ilerliyoruz 36 levele ulaşan karakterimize test amaçlı ödeme yaptık  yaklaşık olarak 80 dolar gibi bir ödeme karşılık 4.000 dolar değerinde hediye ve elmas elde ettik.

800 elmas yüklemeye karşılık 8400 elmas geri alırken 1000 elmasa karşılık 6.000 elmas geri dönüş yaptı. Oyunda en büyük sıkıntı altın bunu da görevleri tamamlayarak elde ediyorsunuz.

Oyun oldukça eğlenceli oynamayan herkese artık Türkçe olması nedeniyle de oldukça rahat oynayabilirsiniz. Oyun hakkında bilmek istediklerinizi sorarsanız geri dönüş yapılacaktır.

 

6 Günde yaptığımız karakterimizin bazı resimlerini de ekleyelim bir çoğu ücretsiz yapılmıştır.

Slayt gösterisini görüntülemek için tıklayın.

 

Legacy Of Discord PlayStore’den İndir
93%
Özellik Puanı
 • Design

Legacy Of Discord Artık Türkçe yazısı ilk önce OnlineVadi | Online Dünyaya Dair Herşey üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://onlinevadi.com/oyunlar/mobil-oyunlar/legacy-of-discord-artik-turkce.html/feed 14
Mobil Fenomeni Legacy of Discord http://onlinevadi.com/oyunlar/mobil-oyunlar/mobil-fenomeni-legacy-of-discord.html http://onlinevadi.com/oyunlar/mobil-oyunlar/mobil-fenomeni-legacy-of-discord.html#respond Mon, 20 Feb 2017 09:49:52 +0000 http://onlinevadi.com/?p=4440 Mobil Fenomeni Legacy of Discord   Piyasaya çıkalı çok bir zaman olmasa da şuan da 5 milyon gibi bir kullanıcıya ulaşan legacy of discord oyunu online rol yapma oyunu olma özelliğini taşırken  3d görseller sınırsız kişiselleştirme, akıcı savaşları ile birlikte bir oyuncunun istediği sunar derece de görünmekte. 3 gün gibi bir süredir oyunu oynuyoruz test […]

Mobil Fenomeni Legacy of Discord yazısı ilk önce OnlineVadi | Online Dünyaya Dair Herşey üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Mobil Fenomeni Legacy of Discord

 

Piyasaya çıkalı çok bir zaman olmasa da şuan da 5 milyon gibi bir kullanıcıya ulaşan legacy of discord oyunu online rol yapma oyunu olma özelliğini taşırken  3d görseller sınırsız kişiselleştirme, akıcı savaşları ile birlikte bir oyuncunun istediği sunar derece de görünmekte.

3 gün gibi bir süredir oyunu oynuyoruz test ediyoruz oldukça zevk aldık ve sanırım oynamaya da devam edeceğiz gibi duruyor. Her oyunda olduğu için ücretli şeyler de yok değil oyunda ama sanbırla oynayanlar emekçiler için de herşey düşünülmüş 3 gün gibi bir sürede 1500 elmas hediye geldi ki konuştuğumuz bir kaç oyuncu 10 gün de 10k aldım vs. gibi şeyler de söylüyor. Yani ister para yatır ister yatırma oyun herkese açık  para yatıranların da diğerlerinden çok ileri seviye gibi bir durumu da yok emin olun.

Oyunda 3 ana karakter var.

Tüm oyunlar gibi bakarsak savaşçı, ninja, büyücü diyebiliriz. bu karakterlere oyun ingilizce olduğu için oynamaya cesaret edemeyenler olsa da oyun oldukça basit zaten size görev penceresinde ne yapmanız gerektiğini anlatıyor tıklayıp göreve gidiyorsunuz. İtem geliştirme vs. gibi şeyler de aynı şekilde gelişmiş zırhlar, yanınızda yardımcı pet, binek gibi şeyleri de görev yaparak alabiliyorsunuz.

Oyunun en büyük özelliklerinden birisi otomatik savaş modu özelliği savaş sırasında aktif ettiğiniz de bölgeyi kendisi bitiyor.

Oyun içi videolar aldık ama seste sorun yaşadık arkadaşlar yine de videoyu ekleyeceğiz. Oyunda vip sistemi mevcut başlangıç paketi olarak 7.99$ değerinde bir paket söz konusu bu paketi aldığınız da size 800 elmas veriyor ve sonra ki 30 gün her gün boyunca 300 elmas veriyor oldukça makul aslında  vip seviyelerinin çok fazla gözde büyütülecek  bir özelliği yok ne yazık ki.

Eksi yönleri

Eksiklerini ele alacak olursak

1 Çok şarj yemekte.

2 telefonda aşırı ısınma söz konusu olacaktır. (Her Telefon için değil)

Evcil Hayvanlar

Vanguard – Kinar and Sabelon
Hunters – Kinar and Feoxur
Soul Feast – Vaszon and Koxahl
Elemental Cats – Sabelon and Sinnor
Ancient Behemoth – Feoxur and Criarino
Razor Fangs – Vaszon and Xeumach
Celestial Guards – Sinnor and Panthora
Steel Behemoths – Murlor and Criarino
Vile Fangs – Vaszon and Aexuixal
Nether Beasts – Xeumach and Aexuixal
Netherworld – Unkindled/Cinder and Panthora
Thunderfire – Unkindled/Cinder and Sinnor
Crazy Rush – Haverus and Koxahl
Steel Armor – Haverus and Murlor
Icefire City – Loivissa and Unkindled/Cinder
Variation – Loivissa and Haverus
Jolter head – Koxahl and Brutalus
Lovingly – Xeumach and Brutallus
God Eldest Son – Raphael and Panthora
God Creation – Raphael and Loivissa

oyun ingilizce olduğundan petleri çevirme gereği duymadık.

Oyun hakkında merak ettikleriniz vs. varsa yoruma yazın rehberlerini hazırlayıp sizlerle paylaşalım. Oyunu incelemeye devam edecek ve karakter gelişimini geniş bir şekilde yazacağız.

Slayt gösterisini görüntülemek için tıklayın.

 

 

 

85%
Puan
 • Oynanış
 • Görüntüler
 • Gelişim

Mobil Fenomeni Legacy of Discord yazısı ilk önce OnlineVadi | Online Dünyaya Dair Herşey üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://onlinevadi.com/oyunlar/mobil-oyunlar/mobil-fenomeni-legacy-of-discord.html/feed 0
Conan Exiles Bu ayın zirvesi bizlerle http://onlinevadi.com/oyunlar/conan-exiles-ayin-zirvesi-bizlerle.html http://onlinevadi.com/oyunlar/conan-exiles-ayin-zirvesi-bizlerle.html#respond Sat, 18 Feb 2017 19:21:38 +0000 http://onlinevadi.com/?p=4411 Conan Exiles   Bugün sizlere son zamanların en fazla ses getirip meraklan beklenilen ve youtube kanallarında zirve yapan bir oyunla karşınızdayız.Evet bu oyun Conan Exiles şubat 2017’de çıkış yapmış olan bir şaheser sizlere sunuyoruz. Oyunumuzu anlamaya çalışırsak görsellik’de inanılmaz özenilmiş yaşam savaşı oyunları katagorisinde zirve yapmış bir oyun geliştirici ve yayınlamacı olan Funcom firmasından.Oyun +18 […]

Conan Exiles Bu ayın zirvesi bizlerle yazısı ilk önce OnlineVadi | Online Dünyaya Dair Herşey üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Conan Exiles

 

Bugün sizlere son zamanların en fazla ses getirip meraklan beklenilen ve youtube kanallarında zirve yapan bir oyunla karşınızdayız.Evet bu oyun Conan Exiles şubat 2017’de çıkış yapmış olan bir şaheser sizlere sunuyoruz.
Oyunumuzu anlamaya çalışırsak görsellik’de inanılmaz özenilmiş yaşam savaşı oyunları katagorisinde zirve yapmış bir oyun geliştirici ve yayınlamacı olan Funcom firmasından.Oyun +18 yaş olsada heycan ve mücadele ile her kesin ilgisini çekmekte.Bu oyunda geçmiş zamandaki milattan önceki ve sonraki tüm hayat sıdartları ve mücadeleri verilmekte.Barınaklardan,avlanma ve av gereçlerine kadar tümüyle her şey geçmişteki olan şekilde olduğundan uzun zamanla verilen emek çabayı kapsayan bir platform.

Oyunumuzu online şekilde arkadaşlarınız ve gruplarınızla oynayabileceğiniz ve kendi gruplarınızı toplumuzu yaratabileceğiniz bir şekilde tasarlanmış ne kadar çok kişi ve arkadaşınızla birlikte oynayabilirseniz o kadar zevkli ve ileriye dönük sağlam adımlarla tasarlanmış durumda.Ama arkadaşlarınız olmadanda büyük zevkle tek başınızada mücadele verip haz olacağınız bir oyun.

Oyun geliştirici ve yayınlayıcı bilgileri

Başlık: Conan Exiles PC Free Download Tam Oyun

Tür: Çıplaklık, Şiddet, Gore, Aksiyon, Devasa Çok Oyunculu, RPG, 
Geliştirici: Funcom 
Yayıncı: Funcom 
Çıkış Tarihi: Jan, 2017

 

Conan Exiles PC Game’in Sistem Gereksinimleri

minimum sistem gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7 64 Bit / Windows 8 64 Bit / Windows 10 64 Bit
İşlemci: Intel Quad Core i5 veya AMD eşdeğeri
Bellek: 4 GB RAM
Grafik: Nvidia GeForce GTX 560 (2GB) veya AMD’ye eşdeğer
DirectX: Sürüm 11
Ağ: Geniş Bant Internet Bağlantı
Depolama alanı: 35 GB boş alan

ÖNERİLEN:
OS: Windows 7 64 bit / Windows 8 64 bit / Windows 10 64 bit
İşlemci: Intel Quad Core i5 / i7 3.3 GHz veya AMD eşdeğeri
Bellek: 8 GB RAM
Grafik: nVidia GeForce GTX 780 Ti / 970 (Yüksek ayarlar) ve 1070 (Ultra ayarlar) veya AMD eşdeğerleri
DirectX: Sürüm 11
Ağ: Geniş Bant İnternet bağlantısı
Depolama alanı: 35 GB boş alan

Download Linki

http://extraforgames.com/conan-exiles-pc-free-download/

Tanıtım Videosu

 

 

Conan Exiles Bu ayın zirvesi bizlerle yazısı ilk önce OnlineVadi | Online Dünyaya Dair Herşey üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://onlinevadi.com/oyunlar/conan-exiles-ayin-zirvesi-bizlerle.html/feed 0
Ghost Recon: Wildlands geri sayım başladı http://onlinevadi.com/oyun-inceleme/ghost-recon-wildlands-geri-sayim-basladi.html http://onlinevadi.com/oyun-inceleme/ghost-recon-wildlands-geri-sayim-basladi.html#respond Wed, 15 Feb 2017 04:55:53 +0000 http://onlinevadi.com/?p=4374 Ghost Recon: Wildlands YAPIMCI: Ubisoft YAYINCI: Ubisoft PLATFORM: PC, Playstation 4, Xbox One TÜR: Aksiyon, TPS, FPS MOD: Tek Oyuncu – Çok Oyunculu   Bu yılın en  iddialı yapımlarından biri olan Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands de var. Uzun zamandır geliştirme aşamasında olan bu oyun yakın bir zamanda kavuşacağız.Ama öncesinde, NVIDIA tarafından resmi sistem gereksinimleri bizlere sundu. Görsellikleri […]

Ghost Recon: Wildlands geri sayım başladı yazısı ilk önce OnlineVadi | Online Dünyaya Dair Herşey üzerinde ortaya çıktı.

]]>

Ghost Recon: Wildlands

 • YAPIMCI: Ubisoft
 • YAYINCI: Ubisoft
 • PLATFORM: PC, Playstation 4, Xbox One
 • TÜR: Aksiyon, TPS, FPS
 • MOD: Tek Oyuncu – Çok Oyunculu

 

Bu yılın en  iddialı yapımlarından biri olan Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands de var. Uzun zamandır geliştirme aşamasında olan bu oyun yakın bir zamanda kavuşacağız.Ama öncesinde, NVIDIA tarafından resmi sistem gereksinimleri bizlere sundu.

Görsellikleri ve gerçekçiliği ile de gözleri kamaştıran bu oyun efsane olacak gibi duruyor.

7 Mart 2017 tarihinde PCPlayStation 4 ve Xbox One için de çıkacak olan Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlans oyununun kapalı beta testi kısa bir süre öncesinde sunulmuştu. Geçtiğimiz günler  itibarıyla da NVIDIA tarafından yapılan açıklama doğrultusunda oyunun  sürümünü bilgisayalarımız’da oynayabilmek için belirlenen sistem gereksinimleri de ortaya çıktı. İşin ilginç olanı şu ki, hemen aşağıdan da inceleyebileceğimiz sistem gereksinimleri, kapalı beta için açıklanmış olan sistem gereksinimleri ile aynılar. Buna ek olarak, Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlans, kapalı beta testi sırasında son teknoloji donanımlara sahip sistemlerde bile performans düşüklüğü yaşamıştı. Umuyoruz ki Ubisoft bu durumu göz önünde bulundurup da bu  sürümde benzer sorunların yaşanmasını göz  önüne alıp önlemlerini alacaktır.

Oyunun sürümü için belirlenmiş olan sistem gereksinimlerine aşağıda sizlere sunuyoruz.

 

En Düşük Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7 SP1 (64-Bit), Windows 8.1 (64-Bit), Windows 10 (64-Bit)
 • İşlemci: Intel Core i5-2400S @ 2.5 GHz veya AMD FX-4320 @ 4 GHz
 • Bellek: 6 GB
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX660 veya AMD R9 270X (Shader Model 5.0 veya daha iyisi ile 2 GB VRAM)
 • DirectX: DirectX Son-Kullanıcı İşleyişleri (Haziran 2010)
 • Ses: En son sürücüleri yüklenmiş DirectX uyumlu ses kartı
 • Sabit Disk: 50 GB
 • Çevresel Aygıtlar: Windows uyumlu klavye ve fare gerekli, seçeneğe bağlı olarak kontrol kolu

 

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7 SP1 (64-Bit), Windows 8.1 (64-Bit), Windows 10 (64-Bit)
 • İşlemci: Intel Core i7- 3770@ 3.5 GHz veya AMD FX-8350 @ 4 GHz
 • Bellek: 8 GB
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX970 / GTX1060 veya AMD R9 390 / RX480 (Shader Model 5.0 veya daha iyisi ile 4 GB VRAM)
 • DirectX: DirectX Son-Kullanıcı İşleyişleri (Haziran 2010)
 • Ses: En son sürücüleri yüklenmiş DirectX uyumlu ses kartı
 • Sabit Disk: 50 GB
 • Çevresel Aygıtlar: Windows uyumlu klavye ve fare gerekli, seçeneğe bağlı olarak kontrol kolu

 

 

Ghost Recon: Wildlands geri sayım başladı yazısı ilk önce OnlineVadi | Online Dünyaya Dair Herşey üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://onlinevadi.com/oyun-inceleme/ghost-recon-wildlands-geri-sayim-basladi.html/feed 0
Her OYUN zararlı veya rahatsız edici değildir !!! http://onlinevadi.com/oyun-inceleme/her-oyun-zararli-veya-rahatsiz-edici-degildir.html http://onlinevadi.com/oyun-inceleme/her-oyun-zararli-veya-rahatsiz-edici-degildir.html#respond Wed, 15 Feb 2017 01:29:43 +0000 http://onlinevadi.com/?p=4342 Her ANNE ve BABA’nın sıkıntısı oyunlar bu çocukları kötü etkiliyor veya zararlı oluyor konusudur haksızmıyız. Ama bazı oyunlarda çocuklarımızın gelişimi vede büyümesine etkisi yararı olabilcek oyunlardır. Şimdik sizlere bu oyunlardan basit ama etkili bir oyun sunalım.Eskiden büyüklerimiz bilgisayar daha yayılmadan önce isim şehir veya atlaslarda şehirleri bulmaca oynatırdı, teknolojiyede biraz öncelik tanıma zamanı.Şimdik size biraz […]

Her OYUN zararlı veya rahatsız edici değildir !!! yazısı ilk önce OnlineVadi | Online Dünyaya Dair Herşey üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Her ANNE ve BABA’nın sıkıntısı oyunlar bu çocukları kötü etkiliyor veya zararlı oluyor konusudur haksızmıyız. Ama bazı oyunlarda çocuklarımızın gelişimi vede büyümesine etkisi yararı olabilcek oyunlardır. Şimdik sizlere bu oyunlardan basit ama etkili bir oyun sunalım.Eskiden büyüklerimiz bilgisayar daha yayılmadan önce isim şehir veya atlaslarda şehirleri bulmaca oynatırdı, teknolojiyede biraz öncelik tanıma zamanı.Şimdik size biraz oyundan bahsedelim.

 

Türkiye Dağları

Türkiye’nin Dağları oyununda Türkiye’deki dağların yerlerini bulmaya çalışıyoruz. Altta yer alan dağ isimlerinin bulunduğu şekilleri fareyle Türkiye haritasında doğru yerlere yerleştirmemiz gerekiyor. Şekli yanlış yere koyduğumuzda şekil yerleşmiyor, doğru yere yerleştirirsek yerleşiyor, bu şekilde bütün dağları tamamlamamız gerekiyor. Bu sayede çocuklarınıza Türkiye coğrafi konusunda bilgi sağlama imkanı sunmuş oluyorsunuz .

Oyunumuza alttaki linkten ulaşabilirsiniz

http://www.biroynaoyun.com/oyna/turkiye-daglari.html

Her OYUN zararlı veya rahatsız edici değildir !!! yazısı ilk önce OnlineVadi | Online Dünyaya Dair Herşey üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://onlinevadi.com/oyun-inceleme/her-oyun-zararli-veya-rahatsiz-edici-degildir.html/feed 0
Enerjisa | Enerjimi Koruyorum Oyunu http://onlinevadi.com/oyun-inceleme/enerjisa-enerjimi-koruyorum-oyunu.html http://onlinevadi.com/oyun-inceleme/enerjisa-enerjimi-koruyorum-oyunu.html#respond Tue, 14 Feb 2017 00:26:02 +0000 http://onlinevadi.com/?p=4304 Enerjisa | Enerjimi Koruyorum Oyunu   Enerjisa, enerji kaynaklarının en verimli şekilde kullanılmasını desteklemek için “ Enerjini Koru ” sloganıyla başlattığı tasarruf hareketi ile enerji tasarrufunun önemine dikkat çekmeye devam ediyor.Sabancı kuruluşunun her zamanki gibi büyük proje ve gelişimlere öncülük etmesi gözleri her zamankinden daha çok üzerine çekmeye devam ediyor. Proje detayları; Öncelikle hane halkından […]

Enerjisa | Enerjimi Koruyorum Oyunu yazısı ilk önce OnlineVadi | Online Dünyaya Dair Herşey üzerinde ortaya çıktı.

]]>

Enerjisa | Enerjimi Koruyorum Oyunu

 

Enerjisa, enerji kaynaklarının en verimli şekilde kullanılmasını desteklemek için “ Enerjini Koru ” sloganıyla başlattığı tasarruf hareketi ile enerji tasarrufunun önemine dikkat çekmeye devam ediyor.Sabancı kuruluşunun her zamanki gibi büyük proje ve gelişimlere öncülük etmesi gözleri her zamankinden daha çok üzerine çekmeye devam ediyor.

Proje detayları;
Öncelikle hane halkından başlayacak olan bu hareket ile ülke genelinde herkesin enerji tasarrufu yapması ve tüketim davranışlarında bir değişim sağlaması hedefleniyor.Daha bilgili bir millet daha iyi bir gelecek demektir.
Enerjisa, çocuklara enerji tasarrufunu eğlenceli ve öğretici bir yol ile anlatıyor. ‘Enerjimi Koruyorum’ mobil oyunu sayesinde çocuklar, dünyanın enerji kaynakları hakkında bilgi sahibi olurken, sınırlı olan kaynakları nasıl koruyabileceklerini hem eğlenceli hem de öğretici bir şekilde öğreniyor.

ENERJİ ŞEHRİ İNŞA EDECEKLER
Enerjisa, ‘Dünyanın Enerjisini Ben Koruyorum!’ sloganıyla ilköğretim çağındaki çocuklar için 2010 yılından itibaren hayata geçirdiği ‘Enerji Verimliliği Eğitimleri’ sosyal sorumluluk projesi ile bugüne kadar 520 okuldan yaklaşık 250 bin öğrenciye ulaştı. Şimdi de Enerji Verimliliği Eğitimlerini, hazırlanan mobil oyun ile tüm çocuklara anlatmayı hedefliyor. Çocukları bir maceraya davet eden ‘Enerjimi Koruyorum’ oyunu, enerji koruyucusu Pozitip’in yardımıyla yeni bir şehir inşa edilmesiyle başlıyor.
Çocuklar her adımda enerji tasarrufu sağlayacak yöntemleri öğreniyor ve bu yöntemleri uyguladıkça yeşil puanları topluyor. Ayrıca çocuklar, oyundaki evleri ziyaret ederek eğlenceli tutumluluk görevlerini yerine getiriyor; evleri verimli hale getiriyor ve kazandığı ödüllerle yeni maceralara açılmanın keyfini yaşıyor.
Tüm mobil cihazlardan oynanabilen Enerjimi Koruyorum oyununa Google Play Store ve Apple Store üzerinden ücretsiz olarak erişilebiliyor.

Daha bilinçli bir  gençlik daha iyi bir dünya demektir.Sizde bu projeye öncülük etmekten geri kalmayın.

 

 

Enerjisa | Enerjimi Koruyorum Oyunu yazısı ilk önce OnlineVadi | Online Dünyaya Dair Herşey üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://onlinevadi.com/oyun-inceleme/enerjisa-enerjimi-koruyorum-oyunu.html/feed 0