Online Vadi | Online dünyadan Haberler

Niantic Pokemon Go’da Banlamalara Başladı

Niantic Pokemon Go’da Banlamalara Başladı

Kısa bir süre önce piyasaya çıkan ve 50 milyon kullanıcıya ulaşan pokemon go oyununa bu güne kadar 30’dan fazla bot yapıldı. Oyuncular bu botlar sayesinde hızlıca level alırken pokemonlarını da hızlıca yükselttiler.

Uzun bir süredir böyle devam eden düzene niantic bugün itibari ile tam bir önlem olsun diye banlamalara başladı. Gün itibari ile yaklaşık 30 bin hesap perma ban yerken bir çok hesap ise soft ban ile uyarı aldı.

bir çok pokemon go destek sitelerinin bugün ki konusu bir çok yazıyla bu oldu.

Peki bu banlardan soft nedir perma nedir.

Öncelikle soft ban 6 saatlik geçici bir bandır. Herhangi bir pokemon yakalama işlemi  veya pokestopları gezme gibi işlemler 6 saat boyunca tamamen duruyor. Önceden bu ban kısa süreli 30 dakika gibi sürede açılmakta idi ama yeni gelen sürümle beraber hiç bir şekilde kalkmıyor ve 6 saat boyuca oyuna girebiliyor ama hiç bir işlem yapamıyorsunuz.

permanent ban soft ban’ın aksine hesabın tamamen kapatılmasına sebep olur ve bir daha hesap hiç bir şekilde kullanılamaz hale gelir.

pokemon-go-account-bannato-d6aa1

Bu türlü banlamalara itiraz hakkınız var ama şuan Türkiye içinde oyun aktif olmadığı için türkiye de kullanılan karakterlere soft ban olsada permanent henüz yok.

Sizler yine de dikkat edin. Çok hızlı level almak ve bot gibi şeylerin kullanımı sonucunda ban yiyebilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

X