Online Vadi | Online dünyadan Haberler

Sevilen Cosplayer Ecem Aytimur Söyleşisi

Sevilen Cosplayer Ecem Aytimur Söyleşisi

Öncelikle biraz kendisinden bahsedelim.Kendisi 1995 ANKARA doğumlu BALIKESİR’li İSTANBUL’da yaşamakta.Eğitimine Boğaziçi Üniversitesi 2. Sınıf’da devam etmektedir.2013den beri cosplay’lik 2015’den beride modellikle uğraşıyor ve bu kısa zamanda uzun yol kat ettiğinide zaten hepimiz bilmekteyiz.Ayrıcı tiyatro ve piyano,şan eğitimleride devam etmektedir.

Evet şimdik kendisi ile olan röportajımıza başlayalım ne dersiniz?

*Oyunlartanitim : Cosplayliği ve modelliği hangi tariten beri yapıyorsunuz nasıl başladınız?

*Ecem : Cosplayerliğe 2013 den  modelliğede geçiş 2015’de başladım

Cosplaye lisemdeki bir etkinlikten kalma kostümümle hobbit 2 galasına çağrılmam sonucu edindiğim arkadaşlarım sayesinde başladım. Kostümlerde ilerledikçe fotografçılarla çalışıp başarılı işler ortaya koyunca bir bakmışım profesyonel olarak ek iş haline gelmiş fotoğraf modelliği ( hem cosplay hem fashion) olarak devam etmekte

*Oyunlartanitim : Şimdiye kadar kaç tane kostüm tanıtımı yaptınız? Hangi modellik çalışmalarında bulundunuz?

*Ecem : 20 üstünde kostüm yapmış olup bunların yaklaşık 15 tanesini fotoğraf çekimlerinde etkinliklerde fuarlarda giydim. Modellik olaraksa GAMEX VE GIST çeşitli fotoğraf çekimleri (portföy ve katalog)  çekimlerinde bulundum. ecenayt

*Oyunlartanitim : Bu çalışmalara nasıl başladınız sizi çeken nelerdir ?

*Ecem : Tabi ki oyunlar sayesinde J sevip oynadığınız izlediğiniz karakter olarak gerçek hayatta dolaşmak çok ayrı bir duygu. Özellikle sizin seçtiğiniz(cosplay yaptığınız) karakteri seven diğer insanların tepkileri görülmeye değer.

*Oyunlartanitim : Bütün fuar çalışmalarında bulunuyormusunuz? Fuarlara tek başınızamı katılıyorsunuz size eşlik eden arkadaşlarınız varmı ?

*Ecem : Okuluma engel olmadığı takdirde katılmaya çalışıyorum. Hep birkaç arkadaşım oluyor aynı etkinliğe giden ben söylemeden yardım teklifi ediyorlar zaten kostümleri taşıma süreci zor ve zahmetli J

*Oyunlartanitim : En büyük hobi ve fobileriniz

*Ecem : En sevdigim hobim anlaşıldığı üzere cosplay, piano ve şan

*Fobim ise yükseklik korkum J 3.kat bile yüksek benim için

*Oyunlartanitim : Sizi en çok ürküten hayvan hangisi neden dolayı  J

*Ecem : Fare (Hızlı ve pis olmasından dolayı)

*Oyunlartanitim :Müzik aletleri ile yakınlığınızı ve bu konulardada kabiliyetli ve sanatçı biri olduğunuzu duyduk bu konuda çalışmalarınız varmı ?

*Ecem : Keman ve gitar çalmıştım daha öncelerinde şuan piano ve şan eğitimimle devam ediyorum

*Oyunlartanitim : Yeni kostüm plan ve tasarılarınız için bizlere ne diyebilirsiniz takipçilerinize ne müjdeleriniz olcak bizim aracılığımızla

*Ecem : Yeni kostümlerden de bu yaz 2 erkek karakter yapmayı planlıyorum.Ne olacakları süpriz olsun J Onun dışında bu yaz yapmayı planladığım karakterler poison ivy ariel ve ağaç ata le blanc.

*Oyunlartanitim : Kendi adınıza wep sitesi yapmayı düşünüyormusunuz? Düşünüyorsanız bu sitenizde neler olucak ?

*Ecem : Evet düşünüyorum bu işler biraz zaman aldığından ileriki dönemlere bıraktım.(proje ve fikirlerini şu anda sizlere paylaşamıyoruz)

ecemayt2*Oyunlartanitim :Peki her konuda kabiliyetiniz sanatçılığınız var biliyorduk ama kimsenin bilmediği sanırım bir yetenek ve başarıya adımlarınız daha var Tiyatroculuk bununla ilgili bizlere neler paylaşabilirsiniz?

*Ecem : Şu anda ‘’MÜJDAT GEZEN’’ sanat merkezinde eğitimler alıyorum.Daha önce yapmadım ama bu yönde ilerlemek istiyorum açıkçası

*Oyunlartanitim : Eminizki bu yönde başarılara adım atıcaksınız merakla bekliyoruz.

*Oyunlartanitim : Cosplay sanatçılarımız için Türkiye’de ne tür çalışmalar yapılmalı nasıl geliştirilmeli sizce ?

*Ecem : Etkinliklerin reklam ve marketing kısımları daha çok geliştirilebileceğini düşünüyorum. Ne demek istiyorum? Yani toplumun her kesimine x etkinliğinin ulaştığını düşünüyorum. Çoğu insanla konuşmalarımdan yola çıkarak “ aa öyle bir etkinlik mi vardı” oluyor. Her etkinlikte cosplay yarışmaları olmuyor mesela League of legends’de ilk katıldığım 2014 BMF’de yapıldı . Tekrarı olmadı cosplayler için ‘’REKLAM’’ demek her şey 🙂

*Oyunlartanitim : Bu kadar şey başarırken ve yoğunlukta birde yayıncılık yapıyorsunuz bunun için bizlere neler diyebilirsiniz?

*Ecem : Twich ve periscope kanallarım üzerinden yayın yapıyorum oynayabildiğim kadar fazla oyun oynuyorum beni takip eden kişilere teşekkür ediyorum.

*Oyunlartanitim : Peki ECEM hanım tüm muhabbetiniz için teşekkür ederiz.Hayranlarınız ve takipçilerinize son olarak neler demek istersiniz?

*Ecem : Hayranlarım ve takipçilerime her konuda teşekkür ediyorum tabiyki hiçbir konuda destektlerini esirgemiyor ve yanımda oluyorlar hepsi bizler için çok değerli özelllikle çalışmalarıma onların destekleri heveslendirip ilham kaynaklarım oluyorlar hepsi iyiki varlar sizde iyiki varsınız sağolun

*Oyunlartanitim : Biz size her konuda teşekkür ederiz özellikle her dalda başarıya adım atan bir ecemayt4SANATÇI’mız olarak bizimle yer adığınız için zaten bütün çalışmalarımızda beraber olacağız.

Röpartajımızı bitirirken Ecem hanımın köstüm çalışmalarını sizlerle paylaşalım

Yaptığım Cosplayler

League of Legends

 • Klasik Miss Fortune

 • Mafya Miss Fortune

 • Şeker Kız Miss Fortune

 • Arcade Miss Fortune

 • Snsd Ahri

 • Prestijli LeBlanc

 • Klasik Vladimir (Genderbend)

Diğer Karakterler

 • Lyanna Stark (Game of Thrones)

 • Cersei Lanniester (Game of Thrones)

 • Yuuki Kuran (Vampire Knight)

 • Poison (Street Fighter)

 • Tauriel (The Hobbit)

 • Zatanna (Dc)

 • Black Canary (Dc)

 • Mary Jane (Marvel)

Resim Galerisi[/box]

Ecem Aytimur için yaptığımız slayt gösterisi

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=-CONjeeh8lU[/embedyt]

Ece Aytimur Facebook Sayfası : Sayfaya gitmek için Tıklayınız

Web Sitesi : Çok Yakında

Twitch Kanalı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

X