Online Vadi | Online dünyadan Haberler

Turkcell’in Oyun dünyası Gamecell bilgilendirme

gamecell-logo-420x215

Turkcell’in Oyun dünyası Gamecell bilgilendirme

 

Dünya oyuncularının sayısı 2,1 milyara ulaşırken, Turkcell bu pazardaki yerini Gamecell ile aldı. Türkiye’nin entegre oyun platformu Gamecell, Türkiye’deki 30 milyon oyuncuya ulaşmayı hedefliyor.

Dünyanın en hızlı dönüşen sektörleri arasında yer alan oyun dünyası 2016 yılında 100 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşması beklenen pazarına Gamecell ile giren Turkcell, alışkanlıkları değiştirmeye hazırlanıyor.

gamecell

‘’Gamecell’in tanıtım toplantısında konuşan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün, ilk aşamada platform üzerinden 1.500’den fazla oyunun satışa sunulduğunu söyleyerek “Dünyada her üç kişiden birisinin, Türkiye’de ise 30 milyon kişinin oyun oynadığı bir dönemdeyiz. BigKazan işbirliği ile hayata geçirdiğimiz Gamecell ile  hedefimiz Türkiye’de 30 milyon oyuncuya ulaşmak. Bu portalın oyunseverlerin sadece oyun satın aldıkları değil turnuvalara katıldıkları, takım kurdukları, oyun dünyasından en son gelişmeleri takip ettikleri bir platform olmasını arzuluyoruz” dedi.

Oyun hayranlarına sürprizi adil kota kullanımı

Gamecell oyun satışının yanı sıra, dünyada yüksek hızlı internet bağlantılarının yaygınlaşması ile her geçen gün daha da popüler hale gelen e-spor turnuvaları için de bir buluşma noktası olacak.

Oyun hayranları Gamecell üzerinden takım kurabilecek ve  turnuvalara da katılabilecek.

3

Mağazalardan oyun satışının bir süre sonra tarihe karışacağını da belirten İsmail Bütün sözlerine şöyle devam etti: “Online olarak satın alınan oyunlar indirilirken, dosya boyutunun yüksek olması oyuncunun internetteki adil kullanım kotasını etkiliyor. Buna çözüm olarak ilk bir ay boyunca Gamecell’e üye olan Superonline fiber kullanıcıları için Turbo butonu sunuyoruz. Superonline fiber kullanıcıları bu turbo butununu istedikleri bir gün kullanabilecekler. Sonrasında ise 100 TL ve üzeri oyun alanlar için yine Turbo buton vereceğiz ve kullanıcıların Adil kullanım Kotası ve hız limitine takılmadan oyunlarını indirmelerini sağlayacağız.”

cuegkn3xyaegkwk

Faturaya taksit imkanı

Türkiye’de oyun hayranlarının yarısının satın aldıkları oyunun ücretini mobil ödeme ile yüzde 38’inin ise kredi kartı kullanarak ödediğini belirten Bütün, “Gamecell kullanıcıları satın aldıkları oyunun ücretini Turkcell veya Superonline faturalarına yansıtılarak taksitle de ödeyebilecekler. Böylece Gamecell’den mobil ödeme ile oyun alanlar da Türkiye’de ilk defa taksitle ödeme imkanına kavuşuyor. Yani Gamecell’den oyunu hem taksitle alabileceksiniz hem de oyunu indirirken internet kotanız eksilmeyecek.” dedi. Bütün, oyunseverlere ayrıca Gamecell’in açılışına özel portalde bulunan tüm oyunların bir ay boyunca yüzde 25 indirimli olacağı sürprizini de verdi.

gamecell-7

Uluslararası ödüllü turnuvalar geliyor

Gamecell, dünyada son yıllarda hızla büyüyen e-spor kategorisinde de oldukça iddialı. Özellikle yüksek hızlı internet bağlantılarının yaygınlaşması ile birlikte online oyun oynayan, takımlar kurarak birbirleri ile yarışan oyuncu sayısı hızla artarken, oyunseverler Gamecell üzerinden takım kurabilecek turnuvalara katılabilecek. Online olarak yapılacak turnuvaların finalleri ise geniş katılımlı etkinliklerle tamamlanacak.

E-Spor organizasyonlarını 2015’te 188 milyon kişinin izlediğinin altını çizen İsmail Bütün, “Bu maçları dünyanın en fazla seyirci çeken ligi NBA’den bile daha fazla kişi seyrediyor. Türkiye’de de 14 binden fazla amatör takım, 60 binden fazla e-spor oyuncusu var. Bunların 4 binden fazlası lisanslı e-spor oyuncusu. Pazarın büyüklüğü bu yıl %50’den fazla artışla 755 milyon dolara ulaştı. 2019 yılında ise bu rakamın 1.5 milyar doları aşması bekleniyor. O nedenle e-spor turnuvalarını Türkiye’de de gerçekleştirmeyi çok istiyoruz. Bizim takımlarımızın büyük ödüllü global turnuvalarda başarıya ulaşmaları için de her türlü desteği vermeye hazırız. Bu noktada BigKazan’ın deneyiminin de çok önemli olduğunu düşünüyorum.” dedi.

 

Gamecell’de neler var?

Entegre oyun portalı Gamecell 5 ana kategoriden oluşuyor

 • HIVE: E-Spor etkinlikleri ve turnuvalar ile ilgili tüm bilgiler burada olacak. Dünyadan ve Türkiye’de devam eden turnuvalar ve takımların sıralamaları, oyuncularla ilgili bilgiler de bu kategori altında. Dileyen kullanıcılar bu başlık altında turnuva düzenleyebilir veya turnuvalara başvurabilir.
 • BUZZ: Oyun sektörü ile ilgili tüm haberlerin toplandığı kategori.
 • ePİN: Free-to Play oyunlar için PIN satışının yapıldığı alan. Kullanıcılar dilerlerse taksitle oyun alabiliyor, oyun bedelini Turkcell veya Superonline faturalarına yansıtabiliyor.
 • MARKET: Bilgisayar ve konsol oyunlarının satıldığı bölüm. Kullanıcılar için özel indirimlerin olduğu, en son çıkan oyunların hemen satışa sunulduğu kategori altından alınan oyunlar için de taksitle ödeme yapmak mümkün.
 • APP: Yerli oyun geliştiricilerin ihtiyaç duydukları tüm bilgiler burada yer alıyor. Oyun geliştirmek için yardıma ihtiyacı olan Gamecell’lilere de bu kategori altında yardım verilecek.
 • gamecell-nedir

 

Peki, Gamecell’in bize vaad ettiği şeyler neler?

 • Turkcell ve BigKazan işbirliği ile oluşturulan Gamecell platformu üzerinden Steam oyunlarını %25’e varan indirimlerle alabileceksiniz.
 • Ayrıca oyun satın alırken cep telefonunuz ile satın alabiliyor ve parayı taksitli şekilde ödeyebiliyorsunuz.
 • Başlıkta da belirttiğimiz gibi Gamecell’in bir diğer önemli özelliği de AKK’siz oyun indirebilme özelliği olmuş durumda. Eğer AKK’siz bir şekilde oyununuzu internetinizin normal hızı ile indirmek istiyorsanız Gamecell platformundan 20 TL ve üzeri alışveriş yapmanız gerekiyor.
 • Bu alışverişin ardından “Turbo İndir” butonu özelliği açılacaktır. Bu butona tıklayarak hızlı bir şekilde indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
 • Tabi ki Gamecell, Turkcell’in bir kuruluşu olduğu için bu hizmetten yalnızca Turkcell SuperOnline müşterileri faydalanabiliyor.
 • Son olarak ilk haftaya özel +%25 indirim olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

 

 

Detaylar ve ulaşım: http://www.gamecell.com/ sitesinden takip edebilirsiniz

1 yorum
 1. Kâmil diyor

  Benim isteğim ve hicbir şekilde onayım olmadan cep numaram kullanılarak bazı haysiyetsiz kişiler tarafından oyun satın alınmış olup Turkcell tarafından bana fatura edilmiştir ve gamecell müşteri hizmetlerini arayıp iptalini istediğimde bana söylenen ücretin hiç bir şekilde iade edilmediği ve emniyete suç duyurusu da bulunmam söylenmiştir.
  Saygılarımla…..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

X