Online Vadi | Online dünyadan Haberler

İntel’den 7. Nesil İşlemci

İntel’den 7. Nesil İşlemci

Daha önce de dediğimiz üzere teknoloji hızla geliyor. İntel de boş durmayıp yeni nesil işlemcisini erkenden tanıttı Intel Core i7-7700K ismi adı altında görücüye çıkacak olan işlemci özellikleriyle de göz dolduruyor. Özellikle oyun piyasasına uyum sağlayan işlemciler üzerinden yoğunlaşan intel bu işlemciyle de bunu bir kere daha göstermek istiyor. 2017 yılında piyasaya çıkarmayı planladıkları işlemci kısaca şöyle.

Intel Core i7-7700K 4 çekirdek bir işlemci olması yanı sıra hyper-threading desteği ile de 14nm Kaby Lake ailesinin de yeni amiral gemisi olduğunu belirtiyor.

benchmark tarafından testlerin sonuçların da ise karşımıza çıkan tablo oldukça etkileyici Core i7-7700K 3.60 GHz normal 4.2 GHz arttırabilir olması L2 ve 256KB olmak üzere 8MB önbelleğe sahip. Ayrıca intel bu özellikleri daha fazlaya çıkarmak istediklerini de söylemekte.

İntel'den 7. Nesil İşlemci

Yukarı da test sonuçları gösterilmiş durumda daha net görebilmek için resmi yeni sekmede açabilirsiniz.

Bu işlemci daha net bir açıklama geldiğin de detayları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz şimdilik elde edilen bilgiler bu yönde intel ailesinin yeni amiral gemisi.

kaynak

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

X