Online Vadi | Online dünyadan Haberler

Playstation 4 Neo Geliyor

Playstation 4 Neo Geliyor

Hiç şüphesiz herkes playstation 4’ten sonra 5 bekliyordu ama sony biraz daha farklı bir şey yaparak ps4 cihazını bir nevi ps4.5 olarak sürüyor aslında bu cihazın adı tam olarak playstation 4K bu yeni cihaz playstation 3 ve ps3 slim olarak gördüğümüz 2 cihazın tip olarak farklılıklarını yansıtıyor.

aslında  bu cihazın en büyük tip özelliği slim kasa olması bildiğiniz üzere ps4 piyasaya çıktığında oldukça büyük bir kasa görmüştük keskin kenarları nedeniyle de tip bakımından sınıfta kalmıştı denilebilir. Ama sony bunu da göz önünde bulundurarak bu sefer Neo adını verdiği  cihazı daha iyi tasarlamış.

Playstation 4 Neobu cihaz bildiğimiz playstation 4 modeli

Playstation 4 Neobu model ise yeni cihazı neo olarak bilinen cihaz 2 cihaza baktığımız da aralarında oldukça fazla fark görebiliyoruz değil mi ? Gelin cihaza daha yakından bakalım.

Playstation 4 Neo

Mat Bir renk ve ovalleştirilmiş köşeler cihaz daha toplu durmuş bu şekilde.

Playstation 4 Neo

cihazın alt kısmın da çok fazla bir değişiklik göze çarpmıyor sadece üstünde olduğu gibi ovalleştirilmeler gözümüze çarptı.

Playstation 4 Neo

2 cihazın üst üste durduğu resim de ise cihazın genişlik ölüçülerinde küçük bir oynama gibi görünse de aslında ovalleşmesi nedeniyle cihaz daha küçük duruyor.

Playstation 4k Neo 4k teknolojisine sahip bir cihaz  bu da akıllara şu soruyu getiriyor. 4k bir cihaz alınca acaba televizyonum destekler mi ? Buna şuan için bir cevap verilir mi bilmem ama Sony önümüzde ki ay yani eylül ayında yapılacak bir toplantı da bu bombayı patlatacağını duyurdu. Şuan için cihazın tam özellikleri bilinmiyor sızan haberlere göre bilinenler ise bu kadar.

Bir çok haber sitesi, forumlar da cihaz hakkında yazılar yazılmış durumda özellikle fiyatı konusunda çok tartışılır şeyler yazılmış 500$ diyenler var 600$ diyenler 999$ diyenlerde var bunun için kesin bir şey söylemek oldukça aldatıcı olur tabi ki bunu net olarak eylül ayında öğreneceğiz ama ortalama bir fiyat olarak maximum 500$ ki bu fiyat bile oldukça fazla bu cihaz için.

Bir yerden bakıldığında ise bir çok oyun artık ps3 için yapılmıyor sadece ps4 için yapılmakta ve artık bir çok oyun 4k çıkıyor. Bu da Sony tarafından akıllılık yapılarak oyunların hem ps4 hemde ps4k için üretilmesi demek  oyuncular arasında rekabet en iyiyi isteyenler bizler için kaçınılmaz olacak.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

X