Online Vadi | Online dünyadan Haberler

Vixole – Dünyanın ilk akıllı ekranlı ayakkabısı


Vixole

Dünyanın ilk akıllı ekranlı ayakkabısı

‘’ Teknoloji ‘’kavramına yeni bir bakış açısı dedikleri bu olsa gerek.Her kes teknolojiyi cebinde bulundurmak ister ama bu sefer ayaklarımızda olucak.

İlk bakışta sıradan, tek renkli bir ayakkabı olarak görünen bu teknoloji harikası Vixole, aslında dünyada bir ilke sahip olan bir ayakkabı karikası. Özelleştirilebilir ekrana sahip olan Vixole, arka tarafında barındırdığı ekranın yönetimini de tamamen kullanıcısının zevkine bırakıyor.

 

BasicPlus ve Premium olmak üzere üç farklı versiyonda ekran modeli barındıran Vixole, akıllı telefonunuz ile bağlantı sağlayarak bu ekranlarda istediğiniz desen, şekil,tatto  vb görüntüleri gösterebiliyor. Fakat bu ayakkabının yapabildikleri sadece bunlarla sınırlı değil elbet.

Plus ve Premium modellerinde bulunan 8 adet sensör, bu sensörler sayesinde hem hareket ve ses algılaması yapabiliyor, hem de adım sayabiliyor. VR platformlar için de uygun olan teknoloji harikası Vixole, navigasyon özelliği ile ise adeta ‘akıllı’ olayında zirve yapıyor diyebiliriz.

Telefonunuzdan gönderdiğiniz navigasyon bilgilerini hafızasına kaydeden Vixole, gideceğiniz yolda dönmeniz gereken kısımları sağ ya da sol ayağınıza titreşim vererek bildiriyor. Suya ve sıcaklığa karşı da dayanıklı olan Vixole, kablosuz şarj sistemi ile de 8 saate kadar kullanım süresi sağlamakta. Ayakkabı tam dolu şarj seviyesine ise 2 saat gibi bir zamanda ulaşmakta. OLED ekran barındıran Premium versiyonu sınırlı sayıda satışa sunulacak Vixole‘nin bu versiyonlu fiyatı 300 $, Basic ve Plus versiyonu ise 150 $.Peki sizlerin zevk tercihi hangisi?Karar vermesi zor gibi değilmi?

 

  

 

Site ulaşım:
https://www.vixole.com/

 

Video:

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

X