Online Vadi | Online dünyadan Haberler

En Çok Oynanan 5 Oyun

En Çok Oynanan 5 Oyun

Son yıllarda teknolojinin bir hayli gelişmiş olması gençlerin de kendilerini daha çok arkadaşları ile olan oyunlardan ziyade bilgisayar oyunlarına vermelerine neden olmuştur. Her kesimden olan gençlerin kendilerine uygun olan bir oyunu bulması adına da binlerce farklı oyunların yer aldığı geniş bir ürün yelpazesinin yer alması dikkatleri çekmektedir. Son zamanlar içerisinde en çok oynanması sağlanılan oyunlar belirli başlı olarak dikkatleri çekmektedir. Bilgisayar içerisinde en çok tercih edilen oyunların hangileri olduğu sizler için bir araştırma sonucu da yayınlanmıştır.

Tercih Sırasına Göre 5 Bilgisayar Oyunu

Online oyun platformları arasında yer alan birçok farklı alternatif bulunmaktadır. İşte gençler ya da yetişkinler tarafından bunların hangisi daha çok tercih ediliyor görmeniz için yapılan araştırmaların sonucunu sizler ile paylaşıyoruz.

  1. League Of Legends

2014 yılının Aralık ayında adeta kendi rekorunu kıran oyunun bir ay içerisindeki toplam oynanma payı yüzde yirmi beşlik kadar bir dilime yakın olmaktadır.

 

 

  1. World Of Warcraft  

Daha çok gençler arasında bir hayli ilgi gören oyun yetişkinler tarafından da bir hayli tercih edilmesinden dolayı bir ay içerisinde ortalama olarak yüzde on altılık bir dilim bu oyun başında geçmiştir.

 

 

  1. Dota 2  

Toplam online oynanma süresi yüzde altı kadar bir dilime sahip olan bu oyun genç kızların ve erkeklerin adeta büyük bir keyif alarak yer aldıkları oyunlardan bir tanesi olmaktadır.

 

 

 

 

  1. Counter Strike : Global Offensive  

Yüzde altı kadar bir dilim ile kişilerin hayatlarında önemli bir yere sahip olan oyun adeta kısa süre içerisinde en çok tercih edilenler arasında yer almasını etkilemiştir.

 

 

  1. Smite  

Eşsiz tasarım ve oyuncuları ile genç kızlardan erkeklere kadar her kesimden bireylerin bir hayli zevk alarak oyunlarda yer almasını sağlayan bir yapısı bulunmaktadır. Kısa süre önce yayınlanmasına rağmen ilk beş içerisinde yer alması oyunun ne kadar kaliteli bir yapısı olduğunu göstermesi ile de orantılıdır.

 

 

Bunun gibi gençler ya da yetişkinler tarafından tercih edilen birçok farklı bilgisayar oyunu alternatiflerinin yer alması da dikkatleri çeken etkenlerden bir tanesi olmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X