Online Vadi | Online dünyadan Haberler

Apple yenilenen yeni MacBook Pro’yu tanıttı.

İşte yeni Sirili MacBook Pro 2018

İlk olarak, yeni MacBook Pro’nun güncellenmiş bir klavyeye sahip olduğunu söylemekle birlikte,yeni klavye kullanım seslerinin daha da sessizleştiğini söyleyebiliriz.

Öte yandan tasarım olarak diğer MacBook Prolarla aynı şekil olan yeni MacBook Pro emsallerine kasasının altındaki özellikleriyle fark atmış durumda.

Dört çekirdekli işlemciye sahip olan yeni MacBook Pro 13inç ve 15in. ekrana sahip.

Apple’ın True tone teknolojisini kullanılan MacBook Pro True tone sayesinde bulunduğunuz ortamdaki ışığa göre sensörler yardımıyla beyaz dengesi ayarlanıyor ve ekran bu şekilde gözünüzü yormaktan kaçınıyor.Her ne kadar da bu özellik iyi görünsede bazı seçiçi insanlar karşısında pek bir işe yarayacağı tartışma konusu.

Applenin neredeyse bütün ürünleri özel T2 güvenlik çipini içeriyor iMac Prolar’da dahil olmakla birlikte diğer MacBook Proların yanı sıra, bu çip Siri’nin her zaman açık bir şekilde çalışmasına izin veriyor.Bu sayede ilk Mac kurulum sürecinde “Hey Siri” “Hey Siri eller serbest” kullanımda!

13 inçlik Touch Bar MacBook Pro’daki dört çekirdekli işlemciler ve 15 inçlik modelde altı çekirdekli standart. Daha ağır işlenen işleme gücünü dengelemek için her iki modelde de geliştirilmiş grafikler ve daha büyük bir pil kullanılmış durumda.15 inçlik model, 32 GB’a kadar RAM ve 4 TB’a kadar depolama alanı sunuyor. (13 inçlik model şimdi önceki gen baskısında 1TB’den 2 TB’a çıkıyor.)

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X